Ciąża i poród w NiemczechJesteś w ciąży albo planujesz urodzić dziecko w Niemczech? Jeśli tak, to ten post pomoże Ci się dogadać w szpitalu!

W Niemczech mieszka ponad 2 miliony osób polskiego pochodzenia, z czego prawie połowa to Polacy bez niemieckiego obywatelstwa. Obecnie historia migracji z Polski do Niemiec często wygląda tak: Polak podejmuje pracę w Niemczech (np. na ciężarówkach), a później dołącza do niego partnerka. O ile on jako tako jeszcze umie się porozumieć, bo nauczył się w pracy, o tyle ona niemieckiego nawet nie miała w szkole i jej przygoda z tym językiem zaczyna się dopiero w momencie przeprowadzki. Nieraz zdarza się, że dziecko już jest w drodze albo urodzi się w najbliższej przyszłości, dając młodej mamie niewiele czasu na naukę. I tutaj pojawiają się problemy.


Trzeba wybrać szpital, położną, zapisać się może do szkoły rodzenia, a potem jeszcze dogadać się, gdy już się zacznie. To często powoduje stres u przyszłych mam, denerwują się, że czegoś nie zrozumieją albo boją się, że coś ważnego im umknie. Słyszałam już wiele podobnych historii i mogę Cię pocieszyć - dziecko, które ma się urodzić, nie bierze pod uwagę języka, a rodząca kobieta mówi we wszystkich językach świata ;) I wszystko kończy się dobrze.

Dla tych jednak, którzy by chcieli się jednak nieco przygotować, piszę właśnie ten artykuł. Na pewno pomoże Ci się poczuć pewniej! Kliknij na wybraną część, która Cię obecnie interesuje:

1) U ginekologa w Niemczech

2) Szkoła rodzenia w Niemczech

3) Poród w Niemczech

4) Połóg w Niemczech

Komentarze

Disqus