Ciąża i poród w NiemczechJesteś w ciąży albo planujesz urodzić dziecko w Niemczech? Jeśli tak, to ten post pomoże Ci się dogadać w szpitalu!

W Niemczech mieszka ponad 2 miliony osób polskiego pochodzenia


Z czego prawie połowa to Polacy bez niemieckiego obywatelstwa. Obecnie historia migracji z Polski do Niemiec często wygląda tak: Polak podejmuje pracę w Niemczech (np. na ciężarówkach), a później dołącza do niego partnerka. O ile on jako tako jeszcze umie się porozumieć, bo nauczył się w pracy, o tyle ona niemieckiego nawet nie miała w szkole i jej przygoda z tym językiem zaczyna się dopiero w momencie przeprowadzki. Nieraz zdarza się, że dziecko już jest w drodze albo urodzi się w najbliższej przyszłości, dając młodej mamie niewiele czasu na naukę. I tutaj pojawiają się problemy.Trzeba wybrać szpital, położną, zapisać się może do szkoły rodzenia, a potem jeszcze dogadać się, gdy już się zacznie. To często powoduje stres u przyszłych mam, denerwują się, że czegoś nie zrozumieją albo boją się, że coś ważnego im umknie. Słyszałam już wiele podobnych historii i mogę Cię pocieszyć - dziecko, które ma się urodzić, nie bierze pod uwagę języka, a rodząca kobieta mówi we wszystkich językach świata ;) I wszystko kończy się dobrze.

Dla tych jednak, którzy by chcieli się jednak nieco przygotować, piszę właśnie tę serię artykułów. W każdej części znajdziesz wyjaśnienie, jak to w Niemczech jest oraz słowniczek i CAŁE ZDANIA PO NIEMIECKU! Na pewno pomoże Ci to poczuć się pewniej!
Wystarczy, że klikniesz w któryś z poniższych linków, aby zobaczyć artykuł z przydatnymi niemieckimi zwrotami!

1) U ginekologa w Niemczech

2) Szkoła rodzenia w Niemczech

3) Poród w Niemczech

4) Połóg w Niemczech


Lub jeśli chcesz poznać moją historię:

Poród w Niemczech - Moja historia


Wygodne i ładne koszule nocne z możliwością karmienia:

Komentarze